Артем Чапай / Artem Chapeye (chapeye) wrote in kyiv,
Артем Чапай / Artem Chapeye
chapeye
kyiv

15 червня о 15 Аскольд постане із могили!Восстань, Аскольдова рать!
Супостат наступаєт, ако тать!


В цю неділю Аскольд із раттю постає із могили, бо вже не в силах терпіти нищення Києва. Приходь і приєднайся, стань рицарем мегаполісу. Буде дуже реалістичне дійство, хай його назвуть "театралізованим". Бери будь-які обладунки, а якщо нема - приходь і так.
Збір в неділю 15 червня о 14.30 біля готелю "Салют".
О 15.00 починаємо дійство біля будови у пров. Аскольдовому.

Збережи старий Київ!***

Супостат (ТОВ "Вант") будує прямо над Аскольдовою могилою
"елітну" висотку, подібну до монстра в Маріїнському парку,
щоб цим остаточно знищити Київський ландшафт.
Аскольдова рать каже: Руки геть від схилів Дніпра!

Після попередніх акцій супостат відгородився військовим колючим дротом:

Йому це не допоможе. Ні висотці!

***

Чого ми хочемо?


Виимагаємо:
1. Негайного зупинення будівництва по вул.Мазепи 11-А як такого, що суперечить Європейській ландшафтній конвенції, ратифікованій Україною 07 вересня 2005 року.

А загалом:
2. Неухильного дотримання Європейської ландшафтної конвенції, яка після ратифікації 07 вересня 2005 року стала частиною національного законодавства України.
3. Проведення місцевого референдуму щодо:
1) заборони висотного будівництва в історичному центрі Києва;
2) заборони будівництва, що призводить до зменшення кількості зелених насаджень у місті.
4. Передбачення в законодавстві механізмів деконструкції незаконно зведених будівель за рахунок забудовника.
5. Проведення громадських слухань щодо забудов ДО затвердження проекту Містобудівною радою. Рішення слухань повинно бути обов'язковим для Містобудівної ради.
5. Жорсткого контролю за тим, щоб такі громадські слухання не фальсифікувались і не проводилися шляхом підкупу громадян.

Контроль за забудовою міста повинен належати міській громаді й передусім місцевим мешканцям, а не політикам. Інтереси громади повинні переважати над бажанням наживи окремих людей.

Доти ж — нам, як і всім киянам, залишається безкомпромісна боротьба проти забудов, які порушують права міської громади та місцевих мешканців.

***

Як ми боремося?

Коротко: Як борються з незаконними забудовами

Отже, одного злощасного дня ви дізнаєтеся, що на вашому дитячому майданчику, чи в парку, чи прямо під домом збираються звести шедевр висотної архітектури чи щось у такому роді - а вам, чого доброго, невдовзі загрожує відселення. Ви спершу не знаєте - що робити? Ось приблизна сукупність дій, які вчиняють ті безліч людей, які вже опинились у подібній ситуації.

1. Написання запитів до державних органів: прокуратура, районна чи міська адміністрація і так далі. Треба чесно сказати: результатів це не дає. Однак за законом вам зобов”язані відповісти упродовж 30 днів. Таким чином, ви збираєте інформацію про забудовника та юридичні обставини справи, яка знадобиться в подальшому.

2. Маючи документи - якщо ви можете собі це дозволити у фінансовому плані, ви подаєте до суду. Знову ж, відверте попередження: скоріш за все, суд ви програєте. Однак часто суд призупиняє будь-які роботи до остаточного розв”язання справи. Ви також завжди можете подати до апеляційного суду, судів вищих інстанцій. Таким чином як мінімум ви виграєте час для подальшої боротьби.

3. Якщо у вас уже поставили паркан - ніколи не зайве провести акцію зі знищення паркану. Головне - ніколи не бійтеся цього робити. Як місцеві мешканці, народ - ви є джерелом влади, і правда завжди на вашому боці. Якщо будівництво цілком правове - як правило, люди й не протестують проти нього.

4. Хоча правда на вашому боці - варто подбати також про законні підстави ваших дій. Для цього вам потрібно мати з собою документи, які свідчать про протиправність забудови. Ви отримуєте їх із листування з органами влади (п. 1), або якщо суд призупинив будівництво (п. 2).

До речі, щодо інформації. Як правило, забудовник вказаний на стенді над парканом. Якщо такого стенду немає - це вже підстава для того, щоб паркан повалити.

5. Якщо незважаючи на заборону суду забудовник намагається будуватися - ви фізично блокуєте його дії. Це може бути блокування в”їзду техніки автотранспортом, наприклад. Іноді варто збиратися з сусідами й просто не давати працювати. Методи залежать від конкретних обставин - тут вам видніше.

6. Завжди не завадить навчитися спілкуватися з міліцією. В окремих випадках, правда, забудовник підкуповує міліціонерів - однак як правило їм ідеться лише про наявність у вас (і у них) документів. Тому на акції треба брати документи.

7. Щоб убезпечити себе перед міліціонерами і якщо акція планується заздалегідь - варто подати заявку на акцію. Відповідна заява на міського голову просто подається до міської ради. Краще при цьому отримати вхідний номер. Нагадуємо: за конституцією, ви не повинні отримати дозвіл на акцію - ви повинні просто про неї попередити.

8. Іноді забудовник наймає “молодиків специфічної зовнішності” для протистояння місцевим мешканцям. У такому разі - а також якщо у вас є скандальні дані на забудовника, наприклад, його зв”язки з владою чи попередня злочинна діяльність - треба запрошувати пресу. Найлегше просто розсилати оголошення про наступну акцію, найефективніше - дзвонити знайомим журналістам. Але увага! Не вірте в те, що якась кількість публікацій у пресі достатня, щоб зупинити забудову. Це допомагає, так. Але забудов уже стільки і пишуть про них стільки, що іще одна точка не справляє вже того резонансу, який потрібен. Тому зупинити забудову все ж можете тільки ви самі.

9. І головне - не піддаватися на провокації, не вірити в те, що за вас вирішить вашу проблему хтось інший, в тому числі будь-хто з політиків. Та діяти систематично. Одна акція, навіть найуспішніша, нічого не дасть. Тож налаштуйтеся на тривалу боротьбу. І вірте в себе.
***
Зрозуміло, що кожен із пунктів може потребувати детального пояснення. Однак головне - все одно практика. Вона в кожному випадку й визначає ваші подальші дії. Тому поговоріть із сусідами, організуйтеся й просто починайте діяти. Борітеся - поборете. Приклади успіху вже є.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments